Ubytovanie pod Roháčmi
Hľadajte jednoducho a prehľadne
Roháče, Západné Tatry

Západné Tatry su prekrásnou časťou slovenskej prírody a su súčasťou TANAPu (Tatranský národný park). Najviac navštevovaná je časť zvaná Roháče. I keď sa jedna len o časť Západných Tatier, bežne tak býva nazývané celé pohorie.

Z fauny tu môžete pomerne často vidieť napríklad kamzíka alebo svišťa, vylúčené nieje ani stretnutie s medveďom. Okrem nich sú Západné Tatry domovom pre mnohé iné, viac či menej, ohrozené živočíchy a rastliny.Turistické mapy a odkazy na túry v okolí:
Túry v okoli / Turisticka mapa Slovenska

Letné aktivity:
Počas leta je v Západných Tatrách prístupný celý hrebeň bez horského sprievodcu. Terény nie sú určené len pre zdatných turistov, ale aj pre tých, ktorí si chcú oddýchnut a pokochat sa krásou flóry a fauny. V blízkosti je množstvo turistických trás od nenáročných prechádzok až po náročné túry. Za zmienku stoja nenáročné túry Kvačianskou a Prosieckou dolinou, Juráňovou dolinou, túra na Machy či Osobitú. Medzi Stredne náročné túry musíme spomenúť Roháčske plesá, Sivý vrch, Rákoň - Lúčna či Brestová. Náročné túry vedú na sedlá, hrebene a štíty ako Ostrý Roháč, Tri kopy či Baníkov.Medzinárodne známou atrakciou je Oravský hrad, ktorý patrí medzi najnavštevovanejšie hrady na Slovensku. Pre návštevníkov je zaujímavá aj plavba na drevených pltiach, na ktorých naši predkovia zvážali drevo. Plte sa plavia po rieke Orave, ktorá steká popod hrad. Skrátka neprídu ani milovníci adrenalínu. Pripravené sú pre nich jazdy tankom, let na rogale jazda na koňoch a už spomínaný splav.

Zimné aktivity:
V blízkosti Zuberca sa nachádzajú dve lyžiarske strediská (Janovka a Milotín) - obidve strediska s večerným lyžovaním. Dalšie stredisko je v Tatranskom národnom parku (Roháče – Spálená) so sedačkovou lanovkou - patrí medzi najvyššie položené lyžiarske strediská na Slovensku. Trate sú pravidelne upravované. V každom stredisku je lyžiarska škola, požičovna lyží a servis. Počas zimy si prídu na svoje aj bežkári, v okolí Zuberca sú upravované bežecké trate.


Copyright © 2014 Ubytkorohace